Дати. Події. Факти.

9 вересня – 252-й день року (253-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 113 днів

Цей день в історії України:

1913 рік – Павло Нестеров уперше в історії зробив знамениту «мертву петлю», що згодом стала називатися «петлею Нестерова». Це сталося в Києві над Сирецьким військовим летовищем, на висоті 600 метрів, на очах численних глядачів. Цим маневром на літаку «Ньюпор-IV» виробництва московського заводу «Дукс» Нестеров започаткував вищий пілотаж.

1920 рік – створено Київський авіаційний завод.

Базою для створення Київського авіаційного заводу послужили окремі невеликі майстерні. Його головним організатором і першим директором став Вікторин Флавіанович Бобрів, видатний професор. Завод проектувався з метою ремонту літаків, виготовлених за кордоном, які були на озброєнні. Але потім, вже в 1925 році, Київським авіаційним заводом було розпочато серійне виробництво власних літаків.

1944 рік – почалася Карпатсько-Ужгородська наступальна операція військ 4-го Українського фронту, внаслідок якої було звільнено від німців Закарпатську Україну. Це була остання територія України, окупована загарбниками.

1961 рік – у Києві відбувся перший виступ Українського державного балету на льоду.

1982 рік – у Львові створено «Ініціативну групу захисту прав віруючих і церкви» в Україні, до складу якої увійшли Йосип Тереля (голова), Григорій Будзинський (секретар), Стефанія Петраш-Січко, Антон Поточняк, Олекса Гнидиш.

1991 рік – з метою захисту споживчого ринку Верховна Рада України прийняла постанову про введення в обіг на території республіки з 1 січня 1992 року купонів багаторазового використання для розрахунків населення за товари роздрібної торгівельної мережі.

1991 рік – президія Академії наук України прийняла постанову «Про департизацію установ та організацій АН України».

1991 рік – Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про відтворення Успенського собору в Києві.

1993 рік – прем'єр-міністр України Леонід Кучма заявив про свою відставку і неможливість працювати в умовах протидії, коли економіка вийшла з-під контролю. Обов'язки глави уряду Кучма на прохання президента Кравчука виконував до 21 вересня.

1998 рік – закінчилося головування міністра закордонних справ України Геннадія Удовенка в Генеральній асамблеї ООН (на 52-й сесії). Ця сесiя увiйшла в iсторiю як «сесiя реформ», схвалила програму реформування Органiзацiї Об'єднаних Націй, запропоновану генеральним секретарем Кофі Аннаном, i надала iмпульсу широкомасштабному оновленню ООН.

Сьогодні:

Міжнародний день краси

У 1995 році на Всесвітньому конгресі було прийнято рішення 9 вересня вважати Всесвітнім днем ​​краси. У цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, те, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.

День тестувальника

Це день фахівця, що займається тестуванням програмного забезпечення для забезпечення безперебійної роботи програмного продукту або в цілому інформаційної системи. Ця професія вимагає великих знань в області побудови програмного забезпечення, структури програмних комплексів, а також певних навичок у сфері роботи з мовами запитів SQL, скриптовими мовами, базами даних.

День дизайнера-графіка

Своє професійне свято дизайнери-графіки країн СНД відзначають 9 вересня . Його заснували у 2005 році – в день 50-річчя Володимира Чайки, відомого дизайнера-графіка, володаря безлічі нагород міжнародних і вітчизняних конкурсів.

З кожним роком професія дизайнера-графіка стає все більш затребуваною в зв'язку з розвитком засобів масової інформації та рекламної індустрії. Сфера діяльності таких фахівців – створення макетів для книг, газет, журналів, сайтів, комп'ютерних програм. Розробка шрифтів, оформлення вивісок, створення рекламних модулів і колажів – теж справа їхніх рук.

9 вересня в церковному (православному) календарі:

Цього дня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Пімена Великого.

Преподобний Пімен Великий був родом з Єгипту. Народився він близько 340 року. Ще в молодому віці святий з двома своїми братами пішов в один з монастирів в Єгипетській пустелі. Всі троє взяли там чернечий постриг і почали свої труди во славу Божу.

Брати виявилися настільки суворими подвижниками, що коли прийшла мати для того, щоб їх побачити, вони не вийшли до неї. Святий Пімен втішив ридаючу матір – через зачинені двері своєї келлії він сказав, що тимчасова розлука зі своїми чадами послужить для їхньої зустрічі у вічності.

Чутка про святого незабаром рознеслася по всіх округах. Але пустельник, не бажаючи щоб хтось порушував його молитовні подвиги, намагався проводити своє життя в самоті й мовчанні. Тому він уникав зустрічей з мирськими людьми, а особливо з різного роду вельможами. Спілкувався Пімен тільки з ченцями, яким він давав духовні настанови.

Преподобний Пімен також прославився як великий постник. Він міг взагалі не приймати їжу більше тижня, але він ніколи не змушував інших наслідувати його приклад, а радив їсти кожен день, але без пересичення. Бачачи можливості кожного, він нікого не примушував робити непосильні подвиги.

Преподобний Пімен помер у віці 110 років, близько 450 року. Незабаром по смерті він був визнаний святим угодником Божим і отримав найменування Великий – на знак великої смиренномудрості, скромності, правдивості і самовідданого служіння Богу.

За народним календарем: 9 вересня – день Анфіси і двох Піменів. Друга назва дня – Горобинник, бо підійшов час збору ягід горобини.

Народні прикмети:

«Великий врожай горобини – до морозу»

«У лісі багато горобини – осінь дощова, малосуха»

«Горобини вродило багато – до мокрої осені і суворої зими»

«Якщо птахи клюють ягоди і залишають багато плодів на горобині, то зима буде не дуже холодною»

Цього дня народилися:

1769 – Іван Котляревський, український письменник, поет і драматург, основоположник сучасної української літератури

/Files/images/Котляревський_І.jpg

1928 – Борис Головко, український художник-оформлювач, заслужений майстер народної творчості УРСР

Цікаво знати:

1926 року заснована американська телекомпанія Ен-Бі-Сі (NBC).

Це американська телевізійна мережа зі штаб-квартирою, що знаходиться в хмарочосі GE Building в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку і з додатковими основними офісами в Бербанку (штат Каліфорнія) та Чикаго. Телекомпанію часто називають «павичем» через її стилізованого логотипа, створеного спочатку для кольорових телепередач.

Сформована 1926 року «радіокорпораціями Америки» (Radio Corporation of America, RCA), NBC стала першою великою радіомовною мережею в Сполучених Штатах. Сьогодні NBC доступна в приблизно 112 мільйонах домашніх господарств; має 10 станцій, які їй належать і якими вона керує та близько 200 філій по всій території США.

9 вересня відзначають іменини володарі наступних імен: Володимир, Федір, Степан, Анфіса, Кукша, Ліверій, Осія, Пимон, Сава, Олександр, Дмитро, Іван, Іоанн, Мефодій, Михайло, Нікон.

/Files/images/с днем ангела.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.