"Пам'ятаємо. Перемагаємо"

Організатор:
Краєзнавчий сектор РКЗ "Широківська районна бібліотека"
Дата початку:
02.02
Дата завершення:
02.02
Час початку:
14:00
Час завершення:
14:20
Місце проведення заходу:
читальна зала районної бібліотеки
Опис:

Далекого 1944 року було звільнене Широке від нацистських загарбників. Бої за селище були запеклі, нацисти всіма силами протистояли українським військам. Та завдяки самовідданості й героїзму наших воїнів 29 лютого районний центр було звільнено. Довгих три роки тривала окупація Широківського краю. І у ці лютневі дні ми знову і знову повертаємося пам’яттю до тих подій, які так чи інакше змінили долю кожного жителя селища, стали знаковими в історії нашого регіону.

Цикл заходів, приурочених 72-й річниці звільнення краю від нацистських загарбників, в Широківській районній бібліотеці розпочався 2 лютого. Цього дня в рамках цільової комплексної програми з національно-патріотичного виховання громади «З Україною в серці в Україні живу» в читальній залі відбулася презентація книжкової виставки «Пам’ятаємо. Перемагаємо.». На ній представлені матеріали, які розповідають про роки окупації нашого краю, про запеклі бої, які велися тут при звільненні, про героїв-земляків та їх подвиги в ім’я майбутнього мирного життя прийдешніх поколінь. Особливе місце на виставці займає матеріал, що знайомить відвідувачів бібліотеки з героїчним вчинком діда Помпика (Помпика Григорія Івановича), який провів українську армію через заміноване поле, цим самим врятувавши життя солдат. А поруч – твір вже нашого сучасника, поета-земляка Миколи Олексієнка. Вірш «70 років без війни» присвячено саме цій знаковій події в історії звільнення Широківського краю.

Сьогодні ми складаємо шану всім, хто мужньо вистояв у боротьбі з окупантами за звільнення нашої малої Батьківщини, віддаємо належне їхній стійкості, незламності та героїзму, передаючи пам'ять про безсмертні подвиги ветеранів Другої Світової війни задля створення міцної основи для єдності та патріотизму майбутніх поколінь.

/Files/images/P1092164.JPG

/Files/images/P1092165.JPG

/Files/images/P1092167.JPG